Ćwiczenia w "Henklu"

 Wrześniowe ćwiczenia na obiekcie strażacy JRG Końskie oraz OSP Niekłań, Krasna i Odrowąż przeprowadzili na obiekcie HENKEL Polska w Starej Górze. Założenie przewidywało ugaszenie pożaru, który powstał w koszu na śmieci od którego zapaliła się szafka na ubrania. Ewakuowano też osobę, która w czasie ogłoszenia alarmu przebywała na silosie i przy próbie zejścia złamała nogę. Jak każde ćwiczenia także i te miały na celu zapoznanie się z obiektem pod kątem możliwości prowadzenia działań ratowniczo-gaśniczych, dojazdu do obiektu, lokalizacji głównego wyłącznika prądu itp.

Wypadek w Rozgole

 W piątek 16 września tuż po godzinie 15:00 na drodze krajowej 74 niedaleko miejscowości Rozgół doszło do wypadku drogowego z udziałem motocykla turystycznego Honda i samochodu osobowego VW. W wyniku zdarzenia podróżujący motocyklem mężczyzna, doznał obrażeń głowy natomiast towarzysząca mu pasażerka obrażeń głowy i miednicy. Kierująca VW obywatelka Ruminii nie doznała obrażeń. Ranni motocykliści zostali przetransportowani do szpitala śmiegłowcem LPR. Na skutek wypadku uszkodzeniu uległo motocykl oraz tył samochodu osobowego. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca wypadku i neutralizacji płynów pokolizyjnych. Działania prowadzili JRG Końskie i OSP Kozów.

Wypadek między Sielpią a Barakiem

16 sierpnia ok. godz. 11:00 doszło do wypadku drogowego dwóch samochodów osobowych. Zdarzenie miało miejsce między Sielpią a miejscowością Barak. Mazdą pordóżowała rodzina z trójką dzieci, natomiast w Hyundaiu sam kierowca. Na skutek nieostrożności jednego z kierująch doszło do zderzenia obu pojazdów w wyniku którego zjechały one z jezdni a mazda dodatkowo udeżyła w przydrożne drzewo. Zastęp JRG Końskie w tym czasie znajdował się w Sielpi na ćwiczeniach i po kilku minutach jako pierwszy dotarł na miejsce zdarzenia.

Akcje edukacyjne, pokazy ratownicze, ćwiczenia z młodzieżą.

 W czerwcu koneccy strażacy uczestniczyli w wielu pokazach ratowniczych, akcjach edukacyjnych oraz innych formach prezentowania sprzętu strażackiego i propagowania zawodu strażaka. Podczas tych akcji zostały przedstawione zagrożenia, które spotykają nas w domu, w podróży i w czasie anomalii pogodowych oraz informacje co należy zrobić aby zminimalizować ryzyko znajdując się w obliczu takich zagrożeń. Wspieraliśmy przy tym ogólnopolskie akcje „zgaś ryzyko”, „bezpieczne wakacje”, „stop wypalaniu traw”. Wśród najmłodszych uczestników pokazów największe zainteresowanie wzbudzały prezentacje sprzętu oraz możliwość uruchomienia szybkiego natarcia. Pamiątką spotkania były zdjęcia zrobione w prawdziwym strażackim hełmie, a dla zainteresowanych zawodem strażaka poleciliśmy drogę edukacyjną, która poprowadzi w nasze szeregi.