Interwencje po burzach

 Co kilka dni przez powiat konecki przetaczają się burze z silnymi porywami wiatru, gwałtownymi opadami deszczu i gradu oraz wyładowaniami atmosferycznymi. Od początku sierpnia strażacy interweniowali ponad 40 razy usuwając połamane drzewa z jezdni, wypompowując wodę z piwnic a także gasząc pożary od wyładowań atmosferycznych. Najwięcej tego typu zdarzeń powstało w gminach Końskie, Radoszyce i Gowarczów.

W Czarnej Koneckiej utonęli dwaj mężczyźni

Przez kilkanaście ostatnich dni nad powiatem koneckim przetaczały się gwałtowne burze z obfitymi opadami deszczu. Niekiedy kilka razy na dobę. Spokojne i płytkie na co dzień strumyki zamieniły się w rwące potoki o głębokości nawet kilku metrów. Przepływająca przez nasz powiat największa z rzek - Czarna Konecka, kilkakrotnie zwiększyła swoją objętość, stając się bardzo niebezpiecznym miejscem do kąpania. W ciągu trzech dni utonęło w niej dwóch mężczyzn a trzeci ledwo uszedł z życiem.

Rekord województwa w ćwiczeniu bojowym

XVI Mistrzostwa Województwa Świętokrzyskiego w Sporcie Pożarniczym dla koneckich strażaków zakończyły się niespodziewanym dla wszystkich sukcesem. Jedynie zawodnicy z JRG Końskie w składzie Przemek Gad, Mateusz Smyka, Paweł Bobiński, Tomek Lis, Marcin Jędrasik, Rafał Kuleta, Łukasz Kuleta, Albert Grzegorczyk i Michał Pokusa wiedzieli na jaki czas ich stać kiedy wszystko pójdzie zgodnie z planem. Ciężka praca na treningach zaowocowała nowym rekordem województwa świętokrzyskiego w ćwiczeniu bojowym.

Powiatowe Zawody MDP

Młodzieżowe Drużuny Pożarnicze z powiatu koneckiego rywalizowały w Gowarczowie na Powiatowych Zawodach Sportowo - Pożarniczych MDP CTIF. Zawody odbyły się w minioną niedzielę (Dzień Dziecka) na stadionie szkolnym. Do udziału zgłosiło się 12 drużyn męskich i 3 dziewczęce, które miały do wykonania ćwiczenie bojowe oraz sztafetę pożarniczą 400 m z przeszkodami.

  

 


 

 Pożary traw - niebezpieczna zabawa podpalaczy
W ostatnich tygodniach pogoda sprzyja podpalaczom. Na terenie powiatu spłonęło już kilkadziesiąt hektarów łąk i nieużytków. Codziennie strażacy zmagają się z efektami ludzkiej głupoty ponieważ w wielu przypadkach ogień zagraża budynkom mieszkalny, gospodarczym oraz lasom.