Gratulacje i podziękowania dla sportowców

 24 czerwca 2017 r. w Sali Tradycji Komendy Wojewódzkiej PSP w Kielcach odbyło się uroczyste spotkanie świętokrzyskiego komendanta wojewódzkiego PSP z kadrą województwa świętokrzyskiego w sporcie pożarniczym.

Drużyna reprezentująca województwo świętokrzyskie zajęła III miejsce w kwalifikacji generalnej podczas XXXIV Mistrzostw Polski w Sporcie Pożarniczym, które zostały rozegrane w dniach 21 – 22 czerwca 2017 r. w Częstochowie, ustanawiając jednocześnie rekord województwa świętokrzyskiego w sztafecie pożarniczej 4 x 100 m i pożarniczym ćwiczeniu bojowym.

Zawody MDP gmina Końskie

 3 czerwca o godz. 16:00 w miejscowości Gatniki na miejscowym boisku sportowym odbyły się gminne zawody Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych. Wystartowali młodzi reprezentanci OSP Kazanów, Dziebałtów, Kornica i Bedlno. Sędzią głównym zawodów był komendant gminny dh Jan Chrabąszcz a w sprawnym przebiegu zawodów pomagali mu dh Krzysztof Sota i dh Andrzej Nowak. Z ramienia władz gminnych całość zawodów nadzorował wiceburmistrz Krzysztof Jasiński.

 

Piknik edukacyjny z okazji Dnia Dziecka.

 "Z nami bezpiecznie i ekologicznie" - pod takim hasłem 31 maja w godz. 11:00 - 14:00 zorganizowano przed Urzędem Miasta i Gminy w Końskich, festyn edukacyjno - zabawowy z okazji "Dnia Dziecka". Głównym organizatorem festynu była Świętokrzyska Grupa Wojewódzka IPA a o patronat honorowy poproszono między innymi Burmistrza Miasta i Gminy Końskie Krzysztofa Obratańskiego. W czasie trwania festynu przedstawiciele służb prowadzili panele edukacyjne mające na celu naukę i bezpieczne wychowanie młodego pokolenia. Jako pierwsi zaprezentowali się strażacy JRG Końskie a panel poprowadziła nasza koleżanka z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach - Katarzyna Klepacz. Na koniec odbył się konkurs z nagrodami.

Uroczysty apel z okazji Dnia Strażaka

 26 maja w samo południe na placu wewnętrznym Komendy Powiatowej PSP w Końskich odbył się uroczysty apel a okazji Dnia Strażaka. Z tej okazji strażacy, którzy w ostatnim czasie wykazali się szczególnym zaangażowaniem w wykonywaniu swoich obowiązków służbowych oraz osoby, które przyczyniają się do realizacji zadań z zakresu ochrony przeciwpożarowej otrzymali medale i awanse na wyższe stopnie służbowe. Wśród zaproszonych gości byli między innymi: Naczelnik Wydziału Operacyjnego KW PWP w Kielcach bryg. Paweł Ksel, Naczelnik Wydziału Informatyki i Łączności bryg. Jakub Kubicki oraz Naczelnik Wydziału Logistyki mł. bryg. Konrad Zygulski, którzy reprezentowali Świętokrzyskiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej st. bryg. Adama Czajkę. Obecni byli także vicestarosta konecki Andrzej Marek Lenart, Burmistrzowie, samorządowcy, przedstawiciele instytucji współdziałających z PSP oraz koledzy emeryci w tym także byli komendanci powiatowi.

Ćwiczenia powiatowe w leśnictwie Korytków

Poligon 2017 - pod takim kryptonimem 24 maja w leśnictwie Korytków (Nadleśnictwo Barycz), zorganizowane zostały ćwiczenia powiatowe jednostek krajowego systemu ratowniczo - gaśniczego z terenu powiatu koneckiego a także innych powiatów województwa świętokrzyskiego. Przećwiczone zostały dwa epizody - pierwszy to pożar lasu w niesprzyjających warunkach atmosferycznych, który na skutek suszy i podmuchów wiatru szybko rozprzestrzeniał się między dwoma oddziałami leśnymi. Drugi epizod zakładał zasłabnięcie na skutek upału, osoby pracującej na dostrzegalni pożarowej. Obrażenia wynikające z upadku wymagały interwencji Specjalistycznej Grupy Ratownictwa Wysokościowego.

Kolejny wypadek na "krzyżówkach rudzkich"

18 maja tuż przed południem, doszło do kolejnego w tym miesiącu wypadku drogowego na skrzyżowaniu dróg krajowych 74 i 42. Jadąca od strony Rudy Malenieckiej osobowym Audi, 19 letnia dziewczyna, wjechała na skrzyżowanie pod ciężarowego Dafa. Na skutek zderzenia kobieta doznała urazu prawej ręki oraz podbródka. Pierwszym który udzielił jej pomocy był sekc. Artur Baliński, strażak JRG Końskie, który prywatnie znajdował się na tym samym skrzyżowaniu. Chwilę później nadjechał komendant powiatowy mł. bryg. Grzegorz Zieliński, który akurat przejeżdżał tamtędy w sprawach służbowych.