XVIII Mistrzostwa Województwa Świętokrzyskiego w Sporcie Pożarniczym

 Mistrzostwa Województwa Świętokrzyskiego w Sporcie Pożarniczym rozegrane zostały 31 maja na obiektach Komendy Miejskiej PSP i stadionie Szkolnego Ośrodka Sportowego w Kielcach. Uczestniczyło w nich 17 jednostek ratowniczo – gaśniczych PSP i 170 zawodników w konkurencjach indywidualnych. Znając swoje możlwości, koneccy strażacy czuli pewien niedosyt analizując końcowe wyniki zawodów.

Dziań Strażaka w KP PSP Końskie

 Na placu wewnętrznym Komendy Powiatowej PSP w Końskich 25 maja zorganizowany został uroczysty apel z okazji Dnia Strażaka. Corocznie jest on najlepszą okazją do wręczenia odznak, medali i awansów na wyższe stopnie służbowe. Otrzymali je strażacy którzy w ostatnim czasie wykazali się szczególnym zaangażowaniem w wykonywaniu swoich obowiązków oraz osoby które przyczyniają się do realizacji zadań z zakresu ochrony przeciwpożarowej. Wśród zaproszonych gości obecni byli między innymi - świętokrzyski komendant wojewódzki bryg. Adam Czajka a także starosta konecki Bogdan Soboń, Burmistrz Miasta i Gminy Końskie, samorządowcy, przedstawiciele instytucji współdziałających z PSP oraz koledzy emeryci w tym także byli komendanci powiatowi.

Wypadek w Brodach

 Dwa samochody osobowe zderzyły się w miejscowości Brody (gmina Końskie). Do wypadku doszło po godz. 15:00 w czwartek 5 maja. Pojazdami poruszali się tylko kierowcy. Oboje o własnych siłach opuścili wraki przed przybyciem służb ratunkowych. Zarówno kobietak jak i mężczyzna po wtępnym przebadaniu przez zespół ratownictwa medycznego, zostali odwiezieni do koneckiego szpitala. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia, odłaczyli akumulatory i posypali plamę na jezdni sorbentem. W czasie prowadzonych działań ruch w obu kierunkach drogi wojewódzkiej 728 był zamknięty.

Pożar budynku mieszkalnego w Paruchach

 W miejscowości Paruchy (gmina Końskie) palił się budynek mieszkalny. Ze wstępnych ustaleń wynika, że prawdopodobnie został podpalony. Drewniany dom użytkowany był czasowo a w czasie pożaru nikogo w nim nie było. Kiedy Strażacy z JRG Końskie dotarli na miejsce pożarem objęta była drewniana ściana, cała konstrukcja dachu oraz częściowo strop budynku. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz podaniu dwóch prądów wody na powstały pożar. W obecności Policji przy pomocy sprzętu burzącego otworzono drzwi do budynku w celu przeszukania obiektu oraz prowadzenia skutecznych działań gaśniczych. W trakcie działań gaśniczych została znaleziona butla gazowa, którą strażacy wynieśli na zewnątrz.