Rozgrywki w tenisa stołowego

Dzięki uprzejmości dyrekcji zespołu szkół w Stadnickiej Woli reprezentanci Jednostek Ratowniczo - Gaśniczych z Włoszczowy, Końskich, Skarżyska - Kamiennej i JRG nr 2 Kielce rozegrali mecze w tenisa stołowego na szczeblu okręgowym. Wysoki poziom zaprezentowała sprawdzona od lat drużyna z Włoszczowy, która zajęła pierwsze miejsce. JRG Końskie uplasowała się na 2 miejscu, Skarżysko - Kamienna na trzecim a JRG 2 Kielce na czwartym miejscu.

Podsumowanie roku 2014

Koneccy strażacy podsumowali działalność w minionym roku na zorganizowanej specjalnie w tym celu naradzie roboczej, która odbyła się w piątek 13 lutego. Wśród zaproszony gości byli między innymi - Zastępca Świętokrzyskiego Komendanta Wojewódzkiego st. bryg. Stanisław Woś oraz Starosta Konecki Bogdan Soboń. Głównym tematem narady była prezentacja multimedialna przy pomocy której Komendant Powiatowy st. bryg. Grzegorz Młynarczyk przedstawił sprawozdanie z działalność komendy w roku 2014.

 

Pożar na poddaszu

W miejscowości Piła gmina Końskie spaliło się poddasze piętrowego domu jednorodzinnego. To już 14 w tym sezonie pożar spowodowany przez niewyczyszczenie komina bądź też wady konstrukcyjne. W tym przypadku prawdopodobnie zawinił źle wykonany przewód dymowy odprowadzający spaliny z kominka. Działania prowadzone przez 4 zastępy (23 strażaków) trwały niespełna 2 godziny. Spalił się strych oraz część poszycia dachu. Nikt nie został ranny.

 

Spotkanie opłatkowe u koneckich strażaków

Coroczną tradycją koneccy strażacy w okresie przedświątecznym połamali się opłatkiem, złożyli sobie życzenia i poczęstowali się pysznym karpiem. Odbyło się to w gronie przedstawicieli władz powiatowych, samorządowych, zaprzyjaźnionych służb oraz byłych komendantów powiatowych PSP. Na uroczystość przybył także Z-ca Świętokrzyskiego Komendanta Wojewódzkiego st. bryg. Stanisław Woś. Była to również znakomita okazja do wręczenia awansu na wyższy stopień służbowy, który otrzymał asp. Karol Kołba.

  

 


 

 Pożary traw - niebezpieczna zabawa podpalaczy
W ostatnich tygodniach pogoda sprzyja podpalaczom. Na terenie powiatu spłonęło już kilkadziesiąt hektarów łąk i nieużytków. Codziennie strażacy zmagają się z efektami ludzkiej głupoty ponieważ w wielu przypadkach ogień zagraża budynkom mieszkalny, gospodarczym oraz lasom.