Wypadek między Sielpią a Barakiem

16 sierpnia ok. godz. 11:00 doszło do wypadku drogowego dwóch samochodów osobowych. Zdarzenie miało miejsce między Sielpią a miejscowością Barak. Mazdą pordóżowała rodzina z trójką dzieci, natomiast w Hyundaiu sam kierowca. Na skutek nieostrożności jednego z kierująch doszło do zderzenia obu pojazdów w wyniku którego zjechały one z jezdni a mazda dodatkowo udeżyła w przydrożne drzewo. Zastęp JRG Końskie w tym czasie znajdował się w Sielpi na ćwiczeniach i po kilku minutach jako pierwszy dotarł na miejsce zdarzenia.

Akcje edukacyjne, pokazy ratownicze, ćwiczenia z młodzieżą.

 W czerwcu koneccy strażacy uczestniczyli w wielu pokazach ratowniczych, akcjach edukacyjnych oraz innych formach prezentowania sprzętu strażackiego i propagowania zawodu strażaka. Podczas tych akcji zostały przedstawione zagrożenia, które spotykają nas w domu, w podróży i w czasie anomalii pogodowych oraz informacje co należy zrobić aby zminimalizować ryzyko znajdując się w obliczu takich zagrożeń. Wspieraliśmy przy tym ogólnopolskie akcje „zgaś ryzyko”, „bezpieczne wakacje”, „stop wypalaniu traw”. Wśród najmłodszych uczestników pokazów największe zainteresowanie wzbudzały prezentacje sprzętu oraz możliwość uruchomienia szybkiego natarcia. Pamiątką spotkania były zdjęcia zrobione w prawdziwym strażackim hełmie, a dla zainteresowanych zawodem strażaka poleciliśmy drogę edukacyjną, która poprowadzi w nasze szeregi.

Pożar na 3 piętrze w bloku

 28 czerwca 2016r w Końskich przy ul. Armii Krajowej doszło do pożaru w mieszkaniu zlokalizowanym na 3 piętrze. Pożar powstał najprawdopodobniej w skutek uszkodzenia izolacji elektrycznej w przedłużaczu. Mieszkańcy w porę zareagowali i na własna rękę rozpoczęli gaszenie przed przybyciem jednostek straży pożarnej. Ogień udało się opanować. Działania strażaków polegały na sprawdzeniu wszystkich pomieszczeń w mieszkaniu, odłączeniu zasilania w prąd elektryczny na całej kondygnacji klatki schodowej, zamknięciu zaworu gazu ziemnego w kuchni, oddymieniu i przewietrzeniu mieszkania oraz klatki schodowej. W Międzyczasie sprawdzono część mieszkań, które znajdowały się w sąsiedztwie. Nadpalone wyposażenie mieszkania wyniesiono na zewnątrz i dogaszono.

XVIII Mistrzostwa Województwa Świętokrzyskiego w Sporcie Pożarniczym

 Mistrzostwa Województwa Świętokrzyskiego w Sporcie Pożarniczym rozegrane zostały 31 maja na obiektach Komendy Miejskiej PSP i stadionie Szkolnego Ośrodka Sportowego w Kielcach. Uczestniczyło w nich 17 jednostek ratowniczo – gaśniczych PSP i 170 zawodników w konkurencjach indywidualnych. Znając swoje możlwości, koneccy strażacy czuli pewien niedosyt analizując końcowe wyniki zawodów.