Kolejny wypadek na "krzyżówkach rudzkich"

18 maja tuż przed południem, doszło do kolejnego w tym miesiącu wypadku drogowego na skrzyżowaniu dróg krajowych 74 i 42. Jadąca od strony Rudy Malenieckiej osobowym Audi, 19 letnia dziewczyna, wjechała na skrzyżowanie pod ciężarowego Dafa. Na skutek zderzenia kobieta doznała urazu prawej ręki oraz podbródka. Pierwszym który udzielił jej pomocy był sekc. Artur Baliński, strażak JRG Końskie, który prywatnie znajdował się na tym samym skrzyżowaniu. Chwilę później nadjechał komendant powiatowy mł. bryg. Grzegorz Zieliński, który akurat przejeżdżał tamtędy w sprawach służbowych.

Następnie przybyli strażacy JRG Końskie, którzy w ramach kwalifikowanej pomocy przedmedycznej ustabilizowali u poszkodowanej odcinek szyjny kręgosłupa oraz złamaną rękę. Równocześnie drugi zastęp dokonał zakręcenia butli LPG, odcięcia zasilania akumulatorów oraz zabezpieczył wyciek około 20l oleju napędowego z ciężarówki. Po wypadku oba pojazdy blokowały jeden pas jezdni na drodze krajowej 74. Strażacy JRG wspólnie z druhami z OSP Ruda Maleniecka z uszkodzonego zbiornika DAF-a przepompowali i zabezpieczyli ok. 300 l oleju napędowego. Akcja trwała niespełna 1,5h.

Opracowanie: kpt. M. Czapelski
Zdjęcia: asp. Gerard Pachuc
 

XIX Mistrzostwa Województwa Świętokrzyskiego w Sporcie Pożarniczym

17 maja 2017 roku na obiektach Komendy Miejskiej PSP i stadionie Szkolnego Ośrodka Sportowego w Kielcach odbyły się XIX Mistrzostwa Województwa Świętokrzyskiego w Sporcie Pożarniczym. W zawodach udział wzięło 17 jednostek ratowniczo – gaśniczych PSP i 163 zawodników w konkurencjach indywidualnych z terenu województwa świętokrzyskiego. Nasz powiat reprezentowali: asp. Przemysław Gad, mł. asp. Marcin Jędrasik, asp. Rafał Kuleta, sekc. Albert Grzegorczyk, st. sekc. Paweł Bobiński, sekc. Michał Pokusa, asp. Karol Kołba, sekc. Krzysztof Szmit, sekc. Łukasz Pietrzyk. Kierownikiem reprezentacji był st. kpt. Michał Krzeszowski - zastępca dowódcy JRG.

Powołanie komendanta powiatowego PSP w Końskich

9 maja 2017 r. w Komendzie Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach odbyła się uroczystość powołania mł. bryg. Grzegorza Zielińskiego na stanowisko komendanta powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Końskich. Akt powołania wręczył osobiście świętokrzyski komendant wojewódzki PSP w Kielcach st. bryg. Adam Czajka w towarzystwie swojego zastępcy st. bryg. Roberta Sabata. Tego samego dnia w sali odpraw Komendy Powiatowej PSP w Końskich odbyła się uroczysta zbiórka na której odczytano decyzję świętokrzyskiego komendanta wojewódzkiego PSP o powołaniu komendanta powiatowego PSP w Końskich.

Wypadek dwóch ciężarówek na skrzyżowaniu dróg krajowych 42 i 74

 8 maja br. kilkanaście minut przed godziną 5 rano na skrzyżowaniu dróg krajowych nr 74 i 42 doszło do zderzenia dwóch ciężarówek. Na skutek zderzenia oba samochody zapaliły się, jeden przewrócił. Z pierwszych informacji przekazanych do stanowiska kierowania wynikało, że jeden z samochodów uczestniczących w wypadku to cysterna przewożąca LPG. Na szczęście po przybyciu na miejsce jednostek ratowniczo-gaśniczych okazało się, że w zderzeniu uczestniczył pusty cementowóz oraz samochód ciężarowy z naczepą przewożący płytki ceramiczne.