Zawody Powiatowe jednostek OSP

Piękna pogoda, sportowa rywalizacja i niespodziewany zwycięzca. Tak w jednym zdaniu można by opisać zawody sportowo - pożarnicze dla jednostek Ochotnicznych Straży Pożarnych z terenu powiatu koneckiego, które odbyły się w minioną niedzielę na stadionie sportowym NEPTUN w Końskich. Organizatorami zawodów byli: Zarząd Powiatowy ZOSP RP oraz Komenda Powiatowa PSP w Końskich. W zawodach swoje reprezentacje wystawiły następujące OSP: Kozów, Czermno, Wilczkowice, Młotkowice, Niekłań, Czerwona Wola, Dęba, Bernów.

Skradziono sprzęt z OSP Skrzyszów

 W nocy z soboty na niedzielę 26/27 września dokonano włamania do garażu jednostki OSP Skrzyszów (gmina Gowarczów). Złodzieje ukradli agregat prądotówrczy 2kW rok produkcji 2012, motopompę przenośnią P03 M800, pilarkę łańcuchową STIHL MS290 rok prod 2010 i 10 sztuk węży W52. Apelujemy do wszystkich jednostek o sprawdzenie zabezpieczenia swoich garaży i rozpropagowanie tego zdarzenia w sieciach społecznościowych aby utrudnić złodziejom ewentualne sprzedanie ukradzionego sprzętu.

Ćwiczenia w koneckiej mleczarni

Strażacy Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej w Końskich co miesiąc prowadzą ćwiczenia na obiektach i zakładach działających na terenie naszego powiatu. W tym miesiącu pozorowane działania zorganizowane zostały w Okręgowej Spółdzialni Mleczarskiej w Końskich. Dzięki uprzejmości kierownictwa zakładu możliwe było przećwiczenie procedur związanych z gaszeniem pożaru wewnętrznego oraz wyciekiem amoniaku.

Ćwiczenia ewakuacyjne w biurowcu firmy Henkel

W ramach ćwiczeń ewakuacyjnych przeprowadzonych w biurowcu firmy Henkel w Stąporkowie strażacy z jednostek OSP Odrowąż i OSP Niekłań pod nadzorem z-cy d-cy JRG Końskie st. kpt. Michała Krzeszowskiego brali udział w pozorowanym gaszeniu pożaru na skutek którego uwięziona została osoba na II piętrze biurowca. Była to znakomita okazja do zapoznania się z obiektem i przypomnienia zasad prowadzenia działań w takich obiektach.

  

 


 

 Pożary traw - niebezpieczna zabawa podpalaczy
W ostatnich tygodniach pogoda sprzyja podpalaczom. Na terenie powiatu spłonęło już kilkadziesiąt hektarów łąk i nieużytków. Codziennie strażacy zmagają się z efektami ludzkiej głupoty ponieważ w wielu przypadkach ogień zagraża budynkom mieszkalny, gospodarczym oraz lasom.