Wypadek na koneckiej obwodnicy

W sobotnie popołudnie 21 marca na skutek niezachowania zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym doszło do wypadku samochodu osobowego, który ściął latarnię i przewrócił się do rowu na dach. W Toyocie podróżowały 3 osoby w tym 8 letnie dziecko. Cała trójka opuściła pojazd o własnych siłach i doznała niegroźnych obrażeń. Pierwsze działania prowadziła OSP Modliszewice, która jechała w tym czasie do pożaru trawy w Nałęczowie. Kolejne działania prowadzone były przez JRG Końskie wspólnie z PRM i Policją.

Młodzież zapobiega pożarom

Trwają eliminacje gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej - Młodzież Zapobiega Pożarom. Uczniowie ze szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych zainteresowani tematyką pożarniczą przystępują we wszystkich gminach powiatu koneckiego do sprawdzianu wiedzy w tym szczególnym zakresie. Test odbywa się w dwóch etapach - pisemnym dla wszystkich oraz ustnym dla najlepszych.

Rozgrywki w tenisa stołowego

Dzięki uprzejmości dyrekcji zespołu szkół w Stadnickiej Woli reprezentanci Jednostek Ratowniczo - Gaśniczych z Włoszczowy, Końskich, Skarżyska - Kamiennej i JRG nr 2 Kielce rozegrali mecze w tenisa stołowego na szczeblu okręgowym. Wysoki poziom zaprezentowała sprawdzona od lat drużyna z Włoszczowy, która zajęła pierwsze miejsce. JRG Końskie uplasowała się na 2 miejscu, Skarżysko - Kamienna na trzecim a JRG 2 Kielce na czwartym miejscu.

Podsumowanie roku 2014

Koneccy strażacy podsumowali działalność w minionym roku na zorganizowanej specjalnie w tym celu naradzie roboczej, która odbyła się w piątek 13 lutego. Wśród zaproszony gości byli między innymi - Zastępca Świętokrzyskiego Komendanta Wojewódzkiego st. bryg. Stanisław Woś oraz Starosta Konecki Bogdan Soboń. Głównym tematem narady była prezentacja multimedialna przy pomocy której Komendant Powiatowy st. bryg. Grzegorz Młynarczyk przedstawił sprawozdanie z działalność komendy w roku 2014.

 

  

 


 

 Pożary traw - niebezpieczna zabawa podpalaczy
W ostatnich tygodniach pogoda sprzyja podpalaczom. Na terenie powiatu spłonęło już kilkadziesiąt hektarów łąk i nieużytków. Codziennie strażacy zmagają się z efektami ludzkiej głupoty ponieważ w wielu przypadkach ogień zagraża budynkom mieszkalny, gospodarczym oraz lasom.